ALFLOR 55-300 Środa Śląska ul.Śląska 11
+48 601716688
biuro@alflor.pl

PODŁOGI WINYLOWE

Panele winylowe to luksusowa dekoracyjna płytka winylowa imitująca drewno, kamień, płytkę ceramiczną  czasami metal szkło. Materiał praktycznie nie posiada ograniczeń kolorystycznych i dekoracyjnych (technika fotografii).

Podłoga ciepła w dotyku-”poczucie ciepłej stopy” bardzo praktyczna w codziennym użytkowaniu. Idealnie sprawdza się w domu jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym.

Rodzaje paneli

Panele klejone

wykładzina warstwowa winylowa w kształcie panela/płytki o grubości od 2 do 3mm o różnych grubościach górnej warstwy użytkowej od 0,2 do 0,8mm

Idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe wodne ze względu na swoją niską izolacyjność ok 0,014kW/m2 oraz trwałe klejenie do podłoża co eliminuje izolację termiczną.

Kolekcja umożliwia montaż “na styk” bez listew z tradycyjnymi płytkami ceramicznymi schodami bez listew, co daje bardzo dobry efekt wizualny i praktyczny

kolekcje np. Moduleo, Rubens, Opus, Van Gogh, Monet, Art Select

Przy montażu konieczne jest szpachlowanie podłoża (masa samopoziomująca min.3mm) klej do LVT

Panele na click

wykładzina winylowa w kształcie panela zespolona z podkładem pcv o grubości 4-6 mm i wyposażona w zamki łączące typu click.Montowane w systemie pływającym.

Występują wersje które mają wbudowany podkład piankowy oraz wersje bez podkładu(dodatkowy koszt)

Nadają się na ogrzewanie podłogowe ale ich izolacyjność jest wyższa niż klejonych (grubość 4-6 mm)

Kolekcja Palio Core i Korlok

Montaż bez użycia kleju. Nie ma konieczności szpachlowania. Nierówności do 2-3 mm na 2 m

Panele luźno leżące - Looselay

wykładzina winylowa w kształcie panela o grubości ok 4,5 mm wyposażona w specjalny spód umożliwiający układanie bez kleju  a na specjalny płyn antypoślizgowy uniemożliwiając przesunięcie się panela a umożliwiający jego wymianę .

Kolekcja często stosowana gdy nie chcemy trwale montować podłogi do podłoża, co umożliwia łatwy montaż/demontaż.

Często stosowana w lokalach  wynajmowanych.

Nadaje się na ogrzewanie podłogowe, izolacyjność nieco wyższa.

Pełna oferta naszych dostawców

Technologia produkcji paneli winylowych, pozwala na nieograniczone możliwości pod względem wzornictwa. Kolekcje są bardzo obszerne i nieustannie rozwijane. 
Na stronie producenta zaprezentowane są wszystkie dostępne wzory paneli winylowych, które w całości są dostępne w naszej ofercie.

Linki poniżej