LISTWY PODŁOGOWE
Listwy podłogowe służą do estetycznego wykończenia różnego rodzaju podłóg. Stanowią ważny element dekoracji wnętrza a ich kolorystyka oraz wzornictwo zależne jest od gustów i upodobań klientów. Staramy się sprostać najnowszym trendom, a nasza oferta jest uaktualniana o nowe wzory oraz rozwiązania.


Mogą być mocowane zależnie od modelu, za pomocą klipsów, zatrzasków, gwoździ, kleju montażowego albo też przykręcane bezpośrednio do ściany. Na rynku istnieje kilka rodzajów listew przypodłogowych:

    PCV
    drewniane fornirowane
    lite drewno
    listwy dylatacyjne metalowe
    korek - jako bardzo praktyczne i estetyczne wypełnienie dylatacji/łączenia
    dwóch materiałów podłogowych

Listwy przypodłogowe z PCV
Listwy wykonane są z twardego PCV i stosowane są w budownictwie mieszkaniowym. Przeznaczone są do przykrywania styków wykładzin podłogowych ze ścianami, kolumnami itp. w pomieszczeniach zamkniętych.

Listwy przypodłogowe fornirowane
Wykonywane są na bazie drewna iglastego pozbawionego sęków i łączonego na mikrowczepy, a następnie opłaszczowanego naturalnym fornirem. Dzięki zastosowaniu tej technologii wykluczono możliwość odkształceń spowodowanych naprężeniami naturalnymi. Oklejane są fornirami krajowymi a także okleinami egzotycznymi.

Listwy przypodłogowe z litego drewna
Listwy przypodłogowe i cokoły wykonywane są z litego drewna. Występują w wielu wzorach, wymiarach i gatunkach drzewa krajowego i egzotycznego. Najczęściej wykonywane są z tego samego gatunku drewna z którego wykonane są parkiety